IWC Schaffhausen představuje novou kolekci Portugieser na veletrhu Wateches & Wonders v Ženevě.
Švýcarský výrobce luxusních hodinek staví na svých jedinečných zkušenostech v oblasti kalendářů a představuje model Portugieser Eternal Calendar. První sekulární věčný kalendář IWC, který je pokornou poctou věčnosti, se vyznačuje také přesností fáze Měsíce na 45 milionů let. Věčný koloběh dne a noci inspiroval také čtyři nové signaturní barvy číselníku: ty se objevují také v celé řadě novinek, včetně nových modelů Portugieser Perpetual Calendar 44, Portugieser Automatic 42, Portugieser Automatic 40 a Portugieser Chronograph. Všechny hodinky z nové kolekce Portugieser mají důmyslně zpracované číselníky, povrchově upravené 15 vrstvami průhledného laku, a jsou poháněny strojky vyrobenými společností IWC.
"Pocta věčnosti" je tématem kolekce 2024 Portugieser společnosti IWC Schaffhausen. Je to poklona nejnovějšímu inženýrskému počinu IWC: věčnému kalendáři Portugieser. Zároveň je odkazem na nadčasový charakter modelu Portugieser. První model Portugieser, vytvořený koncem 30. let 20. století, byl inspirován námořními palubními hodinami používanými pro navigaci na lodích. DNA vysoce přesného a snadno čitelného přístroje vyústila v nadčasový designový idiom, který je i dnes neuvěřitelně svěží a moderní. Pro novou kolekci společnost IWC přepracovala vybrané modely a zdokonalila je do nejmenších detailů. Čtyři nové barvy nazvané Horizon Blue, Dune, Obsidian a Silver Moon dodávají symbolickému designu modelu Portugieser svěží nádech a vrhají na něj překvapivě nové světlo.
První sekulární věčný kalendář IWC Schaffhausen
Od doby, kdy Kurt Klaus v 80. letech 20. století vytvořil svůj geniální věčný kalendář, získala společnost IWC Schaffhausen jedinečné zkušenosti v oblasti mechanických kalendářů. S věčným kalendářem Portugieser (ref. IW505701) nyní švýcarský výrobce luxusních hodinek opět posouvá hranice techniky. Kromě rozpoznání různých délek měsíců a přidání přestupného dne každé čtyři roky na konci února zohledňuje Portugieser Eternal Calendar také výjimky z přestupného roku gregoriánského kalendáře tím, že vynechává tři přestupné roky v průběhu 400 let. U těchto hodinek se inženýři společnosti IWC pustili do vývoje nebývale přesného zobrazení měsíčních fází. Teoreticky bude třeba údaj Double MoonTM po 45 milionech let upravit pouze o jeden den.
Nové signaturní barvy a důmyslně zpravované číselníky
„Od úsvitu civilizace každá kultura vzhlížela k obloze a pozorovala pohyby nebeských těles. Pohyby Slunce, Měsíce a hvězd nám poskytly intuitivní způsob chápání a měření času, což vedlo k vývoji naší časové stupnice a našich kalendářů.“ Věčný koloběh dne a noci inspiroval společnost IWC k vytvoření čtyř nových jedinečných barev: Horizon Blue, Dune, Obsidian a Silver Moon. Horizon Blue je světle modrý odstín s výjimečnou lehkostí a průzračností. Je inspirován ranní oblohou, kdy slunce zalévá svět jasným, průzračným světlem. Jedinečná atmosféra podvečera se zlatavou září zapadajícího slunce inspirovala novou barvu číselníku Dune. Designový kód Obsidian s černým číselníkem a pozlacenými ručičkami a zlatými aplikacemi symbolizuje noční oblohu a zlatá světla měst. Silver Moon konečně odráží bělavý třpyt slunečního světla odraženého od měsíčního povrchu. Pro maximální předvedení těchto barev vytvořila společnost IWC také nové číselníky s podmanivou vizuální hloubkou. Vyrábějí se složitým procesem, který zahrnuje 60 jednotlivých kroků, včetně nanášení 15 vrstev průhledného laku, který se brousí a následně leští do vysokého lesku.
Modernistický výstavní pavilon hýřící barvami
Stánek IWC na veletrhu Watches and Wonders je inspirován modernistickou érou v architektuře, takže odráží nadčasovost, kterou se model Portugieser vyznačuje. Je navržen jako otevřený a průhledný výstavní pavilon a přebírá prvky, které lze nalézt i v Manufakturzentru IWC v Schaffhausenu. Díky různým vodním prvkům stánek také připomíná jedinečnou polohu na břehu řeky Rýn, kde byla společnost IWC před více než 150 lety založena. V různých denních dobách se stánek ponoří do nových signaturních barev Horizon Blue, Dune, Obsidian a Silver Moon – a vytvoří tak pro návštěvníky charakteristickou atmosféru a náladu. Nová kolekce Portugieser je prezentována na velkém kulatém displeji. Jako odkaz na kalendářní hodinky IWC a ukazatele měsíčních fází nad ním visí obrovský třpytivý stříbrný měsíc. Každý prvek stánku, od barev přes vodu až po měsíc, je odkazem na věčnost.
Na stánku IWC se poprvé představuje také Perpetual Studio. Ve studiu Perpetual Studio pracují nejzkušenější a nejkvalifikovanější mistři hodináři IWC na sestavování a dolaďování nejsložitějších mechanismů, jako jsou tourbillony a kalendáře. Návštěvníci se zde mohou dozvědět více o vývoji od Perpetual Calendar k Eternal Calendar. Navíc mohou pozorovat mistra hodináře při práci s Cyberloupe®, první digitalizovanou hodinářskou lupou na světě. Po zbytek roku 2024 bude Perpetual Studio k vidění jako putovní výstava na různých místech po celém světě.
Přehled kolekce 2024 PORTUGIESER
Hodinky Portugieser Eternal Calendar (ref. IW505701) jsou prvním sekulárním věčným kalendářem vyvinutým společností IWC Schaffhausen. Automaticky rozpoznává různé délky měsíců a každé čtyři roky přidává na konci února jeden den. Zatímco věčný kalendář je naprogramován na čtyřletý cyklus, Portugieser Eternal Calendar jde ještě o krok dál: díky novému 400letému převodu zohledňuje i výjimky gregoriánského kalendáře, když během 400 let vynechává tři přestupné roky. Navíc je jeho fáze Měsíce tak přesná, že se – teoreticky – po 45 milionech let odchýlí pouze o jeden den.
Hodinky Portugieser Hand-Wound Tourbillon Day & Night (Ref. IW545901) jsou vybaveny létajícím minutovým tourbillonem na 6. hodině a ukazatelem dne a noci s malým glóbem, který se jednou za 24 hodin otočí kolem své osy. S nápadem na tuto indikaci přišel bývalý hodinářský učeň IWC. Hodinky mají pouzdro z 18karátového pancéřového zlata® a obsidiánový číselník a jsou poháněny kalibrem 81925 z produkce IWC s ručním nátahem.
Nové hodinky Portugieser Perpetual Calendar 44 (ref. IW503701) mají zcela přepracovanou konstrukci pouzdra se štíhlejším prstencem. “Box-shaped” skla na přední a zadní straně ukazují mistrně zpracované číselníky a kalibr 52616 z produkce IWC, který je vybaven systémem nátahu Pellaton s keramickými součástkami a nabízí rezervu chodu sedm dní. K dispozici jsou čtyři verze v 18karátovém bílém zlatě nebo 18karátovém pancéřovém zlatě® s číselníky Horizon Blue, Dune, Obsidian nebo Silver Moon.
Nový model Portugieser Automatic 42 (Ref. IW501708) zaujme novou konstrukcí pouzdra se štíhlejším prstencem a dvojitým safírovým sklíčkem. Uvnitř pracuje kalibr 520111 z produkce IWC s nátahem Pellaton, keramickými součástkami a 7denní rezervou chodu. Hodinky Portugieser Automatic 42, které jsou k dispozici v šesti nových verzích z 18karátového bílého zlata, 18karátového zlata 5N nebo nerezové oceli, jsou klasické přístrojové společenské hodinky, které si zachovávají DNA původního modelu Portugieser Automatic z roku 2000.
Hodinky Portugieser Automatic 40 (ref. IW358401) byly rovněž přepracovány a mají štíhlejší pouzdro a dvojité safírové sklíčko. Se svým čistým a otevřeným číselníkem představují esenci nadčasového designu modelu Portugieser a stojí v přímé linii původního modelu Reference 325 z roku 1939. Hodinky poháněné kalibrem 82200 z produkce IWC s nátahem Pellaton, keramickými součástkami a výdrží 60 hodin se představují ve dvou nových verzích v 18karátovém bílém zlatě nebo 18karátovém zlatě 5N s číselníkem v barvě Horizon Blue nebo Obsidian.
Hodinky Portugieser Chronograph (Ref. IW371624), které tvoří hlavní pilíř kolekce Portugieser od roku 1998, se představují ve třech nových verzích v 18karátovém bílém zlatě, 18karátovém zlatě 5N nebo nerezové oceli s číselníky Horizon Blue, Obsidian nebo Dune. Chronograf poháněný kalibrem 69355 z produkce IWC se vyznačuje přehledným číselníkem s vertikálně uspořádanými totalizátory. Čtvrteční stupnice umožňuje velmi přesné měření času zastavení a odráží DNA modelu Portugieser jako měřicího přístroje.